Main menu

Częste pytania

Ile kosztuje 1 metr zabudowy w kuchni?

Na powyższe pytanie każda odpowiedź może być równie dobra, co zła. Kuchnię o tym samym wyglądzie można bowiem wykonać zarówno w cenie na przykład 9000 zł, jak i 35000 zł. Nie należy zatem sugerować się informacjami tego typu, ponieważ zupełnie nie odzwierciedlają one rzeczywistego kosztu mebli.

Pamiętajmy – płacimy za rodzaj i jakość materiałów oraz jakość wykonania, a więc końcowy efekt naszej kuchni! W ENTERPRISE dbamy o to, by zmniejszyć tę cenę jak najbardziej.

Na cenę mebli na wymiar składają się takie elementy, jak:

  • materiał, z którego są wykonane szafki i drzwiczki szafek, uchwyty (które potrafią kosztować pojedynczych kilkanaście złotych do czasami kilkuset złotych za jeden uchwyt). Często są stosowane również systemy bez uchwytów – wszystko ma różne ceny,
  • systemy w szafkach, a tych jest ogromna ilość dostępnych na rynku i różnią się wymiarami i jakością wykonania, istnieją również różnice w samej funkcjonalności danego systemu,
  • blaty kuchni czy szafek w łazienkach – ceny są bardzo różne zależnie od materiału blatu, jego grubości,
    a nawet tego, czy zlewozmywak jest wklejony w blat,
  • sprzęt AGD (najczęściej są to urządzenia liczone odrębnie, poza meblami kuchennymi, niemniej kto wie, czy dana wycena 1 metra kuchni taką informację zawiera, czy nie).

Podsumowując – cena kuchni powinna być dokładnie sprawdzona i wyliczona, a nie wzięta z sufitu.

Comments are closed.